Dvořák na úvod vyvrátil informace, že by televize v současné době ztrácela diváky: "Sledovanost v prime time ani v rámci celodenního sledování meziročně nepoklesla." TV Nova si podle něj drží vysokou sledovanost, i když v prvním pololetí nenabídla žádný nový pořad. V následující sezóně komerční stanice přináší program, který by se měl zavděčit konzervativním divákům vyhledávajícím ověřené seriály a zároveň by měl oslovit mladší publikum novými formáty.

Největší sledovanost televize očekává od projektu SuperStar, který v jejím programu v minulosti bodoval již třikrát. Hudební soutěže se letos poprvé mohli zúčastnit zájemci z České i Slovenské republiky a ověřený formát tak získal mezinárodní rozsah. Ačkoliv popularita SuperStar s každou další řadou klesala, TV Nova její reprízu označuje za revoluční projekt.

"Nejedná se o čtvrtou řadu SuperStar, ale premiérovou první řadu Česko-slovenské SuperStar," uvedl Dvořák o reinkarnovaném formátu. Zájem o soutěž podle něj překonal veškerá očekávání a do klání o budoucí hudební hvězdu, která získá kontrakt za 100 tisíc eur, se přihlásilo více než 11 tisíc účastníků. Jejich výběr má na svědomí mezinárodní porota, v níž zasedají zpěváci Ondřej Hejma, Marta Jandová, Pavol Habera a Dara Rolins. Nové hudební talenty mohou diváci v televizi vidět již od 6. září.

Druhým tahákem programu TV Nova je reality show Dům snů, v níž bude 10 párů usilovat o luxusní nemovitost, jejíž cena včetně pozemku dosahuje 13 milionů korun. Soutěžící se budou na stavbě domu vlastnoručně podílet a při této činnosti budou neustále pod dohledem kamer. Odhalí tak své soukromí a vzájemně se budou z reality show vyřazovat. Ve finále zůstane poslední pár, který se bude moci do vysněného domu nastěhovat. Televizní pořad, který spojuje prvky reality show a lifestylového magazínu, uvede TV Nova poprvé 9. září. Jeho moderátorem bude Jan Musil.

Po letních prázdninách se na obrazovky vrátí původní české seriály, které si oblíbilo zejména ženské publikum. Diváci se v nových dílech Ordinace v růžové zahradě opět dočkají oblíbených hereckých tváří včetně Zlaty Adamovské, Jana Šťastného, Vlastimila Zavřela nebo Dany Morávkové. Nové epizody má připraveny také nekonečná televizní sága Ulice, jejíž pátá řada se začne vysílat 31. srpna. Chybět v ní nebudou hlavní představitelé Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová, kteří za své herecké výkony letos získali ceny TýTý.

K novinkám, které TV na podzim nabídne svým divákům, patří pořad Stahovák, jehož protagonisty budou Vojta Kotek a Jiří Mádl. Ti se společně objevili v komediích Snowboarďáci, Rafťáci a Ro©k podvraťáků. Herecká dvojice v půlhodinovém programu představí bláznivá videa z internetu a zároveň nabídne pohled do zákulisí jejich vzniku. "Pořad se bude zaobírat internetovými videi a jejich historií. Je to netradiční projekt, který bude mít hravou multimediální podobu," řekl o Stahováku Kotek.

Polepšovna mazlíčků je výzvou pro veterinární lékařku Hanu Žertovou, která se v tomto pořadu bude snažit změnit návyky nevychovaných psů. Odbornice divákům poradí, jak se o své mazlíčky starat a zároveň je mít pod kontrolou. "Řada lidí zvířatům přisuzuje lidský způsob myšlení, což vede k nepřiměřeným očekáváním a nárokům. Vzájemná nedorozumění pak vyústí v nedůvěru," uvedla Žertová.

V programu TV Nova dostanou prostor také domácí i zahraniční filmy, které v kinech patřily k diváckým hitům. Domácí tvorbu zastoupí snímky Bobule, Taková normální rodinka, Na vlastní nebezpečí nebo Sněženky a machři po 25 letech. Ze zahraničních titulů televize uvede například Šifru mistra Leonardu, Odstřelovače nebo rodinný film Asterix a Olympijské hry.

TV Nova na podzim rozšíří rodinu svých tematických kanálů. Po programech Nova Cinema a Nova Sport tak budou diváci od 29. listopadu moci naladit českou verzi hudební stanice MTV, která působí již ve 162 zemích.