Také tento ročník Ligy mistrů se musí obejít bez české účasti. Sparta Praha totiž ve 3. předkole neprošla přes řecký Panathinaikos Atény a o den později ji překvapivě následovala i pražská Slavia, kterou pokořil moldavský Šeriff Tiraspol.

Jméno českého fotbalu přece jen pozvedly týmy Slovanu Liberec a Sigmy Olomouc, které sebejistě vyřadily ve 3. předkole Evropské ligy lichtenštejnský Vadúz, respektive skotský Aberdeen. Do 4. předkola navíc vstoupí i Teplice, které si účast vybojovaly vítězstvím v domácím poháru.

Zatímco obě pražská "S" budou při losu nasazená a mohou se těšit na papírově "slabšího" soupeře, trojice Liberec, Teplice a Olomouc bude v koši s nenasazenými celky. Čekají je tedy atraktivní soupeři jako Everton, Aston Villa, Hamburk, Brémy, Valencie, Villarreal, Lazio Řím, Benfica Lisabon, Galatasaray Istanbul nebo jiné kluby zvučných jmen.

První zápasy 4. předkola Evropské ligy jsou na programu 20. srpna, odvety o týden později. Vítězný tým postoupí rovnou do základní skupiny, kterých bude v nově vzniklé soutěži celkem dvanáct, v každé po čtyřech mužstvech. Zápasy se budou hrát podobně jako v Lize mistrů - tedy tři na domácím hřišti a tři na půdě soupeře.

Los 4. předkola Ligy mistrů začíná v Nyonu v pátek v pravé poledne, dvojice pro 4. předkolo Evropské ligy přijdou na řadu ve 13.30.