Slavia pouze remizovala ve středečním odvetném zápase se Šeriffem Tiraspol 1:1, což pro ní znamenalo stop v letošním ročníku Ligy mistrů. „Člověku se to v hlavě neustále přehrává, dlouho jsem si myslel, že se mi to jenom zdá. Bohužel to ve fotbale takto chodí a člověk se s tím musí smířit,“ prohlásil Jarolím.

Pražský celek nepodal v odvetě přesvědčivý výkon a trenér Slavie viděl hned několik příčin neúspěchu. „Není to pouze o tom gólu v nastaveném čase. Třeba v první půli jsme měli dvě šance, se kterými měli zkušenější hráči naložit mnohem lépe. Byly tam i další momenty, kdy jsme měli situaci vyřešit jinak. Při vyrovnávací brance zase chyboval Janda a k té standardní situaci nemělo vůbec dojít,“ vypočítával.

Podle jeho slov se dalo zabránit i vyrovnávacímu gólu moldavského mužstva. „Šel tam Libor Tafat, který měl při standardních situacích pomoci. Nakonec to byl právě on, kdo netrefil balon. To jsou tak nepředvídatelné momenty… Měli jsme třeba i více držet míč. Teď po zápase ví člověk úplně všechno,“ rozhodil rukama.

Slavii tak zbyla „pouze“ šance prosadit se do základní skupiny Evropské ligy. „Bylo to pro nás hodně nešťastné, do poslední chvíle jsme věřili, že postup v Lize mistrů vyjde. Mrzí mě to především kvůli fanouškům. Teď, když je Liga mistrů pryč, útěcha je alespoň porvat se o Evropskou ligu. Musíme se z toho otřepat a pokusit se to napravit,“ uvedl Jarolím.

Sám prý byl připravený i na variantu, že Slavia ve středeční odvetě neuspěje. „Člověk musí být připravený na obě možnosti - fotbal není pouze o vítězství. Stejně to ale byla rána, byl jsem z toho hodně špatný. Teď se musíme zvednout a pokusit se postoupit v Evropské lize. Bylo by smutné tomu propadnout. Dokud rozhodčí nezapíská konec, nemůžete si myslet, že jste postoupili,“ prohlásil kouč Slavie.

O své případné rezignaci na post trenéra však Jarolím nemluví. „Pro mě je to v této chvíli výzva, kdy jindy má člověk ukázat svůj charakter? Poddat se tomu, to je to nejmenší a dokáže to každý. Člověk zažil lepší časy, vstup do sezony se nám nepovedl, ale neberu to jako velkou tragédii. I když sportovně je to zklamání velké,“ prozradil.

To, že slávisté nejsou v úvodu sezony v oslnivé formě, může být především důsledkem velké letní obměny v kádru. „Je logické, že když přijdou noví hráči, může nějakou dobu trvat, než se najde optimální sestava. Paradoxně to, co celkem funguje, je obrana. Nedá se říct, že by si soupeři vytvářeli větší množství šancí. Dopředu je to však horší, nastala doba, kdy dostanou šanci hráči, kteří jsou ofenzivnější, a věřím, že se jí chopí,“ naznačil Jarolím.

Slavia po neúspěchu v Lize mistrů také plánuje, že se zbaví několika hráčů. „Kádr určitě zúžíme, pravděpodobně tak o tři až čtyři hráče. Buďto formou hostování, nebo na přestup. Ještě však nemám v hlavě konkrétní jména,“ řekl Jarolím. „Někteří hráči mě svým středečním výkonem zklamali, ale jména si nechám pro sebe,“ zakončil.