Jarolím může být i přes nepovedený vstup do sezony relativně klidný, o své místo totiž nepřijde. "Ve Slavii nejsme příznivci náhlých změn, nejsem ten, kdo by rychle zapomínal. Vím, kdo stál za znovuzrozením Slavie a za posledními velkými úspěchy. Pozice trenéra Karla Jarolíma je v současnosti stále stejná. Pořád si velice vážíme toho, že odmítl nabídku vést reprezentaci a dal přednost práci v klubu," prohlásil Doležal.

Toho pochopitelně vyřazení poslední české naděje v Lize mistrů hodně mrzelo. "Přes Tiraspol jsme měli postoupit. Sport sice přináší i porážky, ale i vzhledem k výchozí pozici, jakou jsme měli, se měla na konci radovat Slavia. Mrzí mě to také kvůli našim výborným fanouškům," uvedl Doležal.

Pražský klub se tak musí rozloučit také s pohádkovými příjmy, které by postup do Ligy mistrů znamenal. "Mohli jsme hrát o účast v Lize mistrů, na začátku roku jsme si to stanovili jako cíl. Příjmy této soutěže jsou výrazné, na ty už nedosáhneme. Ze tří variant rozpočtu je teď platná ta, která s těmito příjmy nepočítá. Musíme udělat všechno pro to, abychom se probojovali do základní skupiny Evropské ligy a ekonomické i sportovní dopady středeční porážky byly co nejmenší. Rozpočet Slavie na tento rok je zajištěný, nepředpokládám, že se klub dostane do nějaké tíživé finanční situace. Pokud by to bylo nutné, mohli bychom realizovat některý z transferů fotbalistů, na které máme nabídky, to ale až v zimní přestávce," naznačil ředitel Slavie.

Doležal také potvrdil dopolední slova trenéra Jarolíma o tom, že Slavii čeká zúžení kádru. "K pohybu v kádru ještě dojde. I když nemohu úplně vyloučit, že ještě někdo přijde, tak se bude jednat především o odchody," uzavřel.