Dále tým z rodinných důvodů opustil, nejlepší střelec posledních sezón, Kamil Glabazňa, který se svou rodinou vrátil zpět do rodné Opavy, kde vedle hraní bude působit také v roli asistenta mladšího a staršího dorostu.

Za „lepším angažmá“ do Valašského Meziříčí odešli Přemysl Vašut, Bohuslav Hruškovský a Luděk Lhotský.

Martin Kabeláč si podle dostupných informací hledá práci v zahraničí a tak do přípravy na ledě nezasáhne.

Tým bude postaven na hráčích, kteří v týmu dlouhá léta působí. Vedle kapitána týmu Petra Macháčka a Mariana Skaloše se trenéři budou v obraně spoléhat na zkušenosti Petra Guldy.

Vedení klubu chce dát šanci mladým hráčům, kteří se prosazovali v týmu již v minulých letech – Martin Toman, Lukáš Bacul, Adam Uhlár, Marek Tomášek a další.

Novými tvářemi by se měli stát Marek Pavlačka (34), který v Novém Jičíně již působil. Poté dlouhá léta nastupoval v prvoligové Sareze, poslední roky působil v polské první lize. U Pavlačky se čeká na domluvu s ostravským klubem, který má momentálně pozastaveny přestupy.

Druhou posilou do útoku je dvacetišestiletý hráč Komety Brno Petr Hladký, který v loňské sezóně nastupoval v Prostějově.

Do branky tým posílí pro letošní sezónu dvacetiletý brankář Jiří Slovák, který přichází z Olomouce, kde působil v juniorské extralize. V několika zápasech oblékl také reprezentační dres týmu do 20-ti let. K týmu se připojí 10. srpna.

Do týmu se vrátil po dvouleté pauze Jaroslav Petružálek, který po loňské sezóně, kterou dohrával v Kopřivnici, bude bojovat o místo v sestavě. Vedení klubu dále pracuje na posílení obranných řad, aby zvýšilo konkurenci na tomto citlivém místě.

Více informací o novojičínském hokeji na: http://www.hcnj.cz