Vát bude mírný severní až severovýchodní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav.

Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 1 - mírná zátěž, který umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Teplotní rekord pro 5. srpen má hodnotu 35,7 ºC a naměřen byl v roce 1830. Naopak nejchladněji bylo v roce 1882, kdy rtuť teploměru poklesla na 9,2 ºC.

Slunce vyjde ve středu v 5 hodin 35 minut a zapadne ve 20 hodin 36 minut.

Obyvatele severní a severovýchodní Evropy čeká ve středu převážně polojasno, ke kterému se na severovýchodě kontinentu přidají dešťové přeháňky, polojasno až skoro jasno bude panovat nad Britskými ostrovy. Oblačno až polojasno zavládne na západě Evropy, podobně tomu bude i v Evropě střední, jejíž území opanuje polojasno až oblačno. Jak Západoevropané, tak Středoevropané se budou muset navíc připravit na ojedinělé přeháňky. Na jihu a východě kontinentu zavládne skoro jasno. Teploty na severozápadě Evropy dosáhnou hodnot kolem 17 °C, o dalších sedm stupňů výše vystoupá rtuť teploměru v domácnostech na severu kontinentu a Středoevropané naměří hodnoty v rozmezí od 22 do 26 °C. Meteorologické stanice na západě Evropy zaznamenají teploty nepřesahující 28 °C. Nejtepleji bude na jihu kontinentu, kde teploty vyšplhají až k 35 °C.