Skácel bude hostovat ve Zlíně do 30. června 2010. "Po odchodu Baránka chceme udržet potřebnou kvalitu a konkurenci mezi brankáři. Navíc se jedná o zkušeného gólmana, vedle kterého by mohli vyrůst i naši další talentovaní mladíci. Věříme, že pod vedením trenéra brankářů Marka Kalivody brzy dožene tréninkové manko a opět se výrazněji prosadí v profesionálním fotbale," řekl na adresu devětadvacetiletého gólmana předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek.

Skácelova hvězda vyletěla strmě vzhůru na podzim 1997. To jako sedmnáctiletý mladíček dostal za olomouckého trenéra Bokši šanci chytat první ligu. Jeho výkony jej katapultovaly do reprezentační dvacítky, kterou tehdy trénoval Karel Brückner. Na Hané měl však spory s ředitelem klubu Jiřím Kubíčkem a odešel. Po potížích se zády zakotvil v pražské Slavii. Poté byl ještě v Drnovicích a v Brně. Krátkou epizodu absolvoval v Brazílii, odkud se vrátil do Příbrami. Mezi tři tyče se postavil rovněž v Xaverově. Naposledy hrál za Mutěnice.

"V Mutěnicích jsem se fotbalem bavil. Přesto jsem pořád doufal, že bych se mohl posunout ještě někam dál. Zlínské nabídky si velmi vážím a chci dokázat, že minimálně druhou ligu můžu stále chytat," řekl po prvním tréninku ve zlínském dresu Jindřich Skácel, který si coby velký milovník golfu bude jistě rozumět i se současnou zlínskou jedničkou Alešem Kořínkem. Skácel dohromady odchytal 53 prvoligových utkání.

V první kole druhé ligy uhrál Zlín v Mostě remízu 2:2, k dalšímu zápasu nastoupí svěřenci trenéra Ladislava Mináře v sobotu od 17 hodin doma proti Zenitu Čáslav.