MTV začne pro region Čech a Slovenska vysílat na kabelových, satelitních a IPTV platformách. MTV bude v České republice součástí rodiny televize Nova a po kanálech Nova Sport a Nova Cinema se stane třetí tematickou stanicí pod hlavičkou TV Nova. Česká verze hudební televize MTV bude 69. kanálem, který rozšíří celosvětovou síť MTV působící tak už ve 162 zemích.

MTV bude nabízet 24 hodinovou skladbu programů zaměřenou primárně na mladší cílovou skupinu. Využívat bude obsáhlé knihovny s možností kombinování širokého portfolia zahraniční i domácí hudební tvorby a zábavních programů, počínaje adrenalinem nabitým Nitro Circus a konče Cribs, pořadem nahlížejícím do života celebrit. Spolu se spuštěním televizního vysílání začne na doméně www.mtv.cz fungovat i webová stránka v českém jazyce.

Spuštění české verze MTV budou poslední listopadový víkend provázet akce pro fanoušky hudby a vyznavače adrenalinové podívané. Nejprve se v pátek 27. listopadu představí v Praze po delší odmlce britská fenomenální kapela Prodigy, která již přes patnáct let udává směr moderní elektronické hudbě. O den později bude MTV titulárním partnerem desátého ročníku závodů ve freestyle motokrosu Gladiator Games a s ním spojeného vyhlášení „FMX jezdce desetiletí“. Svoji účast potvrdil i Travis Pastrana, hlavní aktér pořadu „Nitro Circus“, který vysílá právě MTV a na který se budou moci těšit i čeští a slovenští diváci.

Podle slov Petra Dvořáka, generálního ředitele TV Nova, je MTV vítanou novinkou v portfoliu tematických kanálů televize. “Naši mladší diváci již značku MTV dobře znají a spuštěním její lokální verze dokládáme, že se neustále snažíme poskytovat divákům co nejatraktivnější obsah. Hudebně life stylový kanál navíc skvěle doplní naši současnou nabídku tematických kanálů – filmové a seriálové Novy Cinemy a sportovního kanálu Nova Sport,” říká Petr Dvořák.

“Náš záměr spustit MTV Czech v České republice a na Slovensku vzbudil ohromný zájem. Tento kanál se stane 13. lokálním kanálem v Emerging Markets Group, a my se zavazujeme, že i zde budeme našim divákům přinášet inovativní prémiový obsah na multimediální platformě,“ sdělil Levente Málnay, General Manager a Vice President, MTV Networks Hungary, Emerging Markets, MTVNI, kam patří i MTV v České republice.