Stáj Kronos ve spolupráci s BFGoodrich vybrala z 26 přihlášek pětici českých kandidátů, z nichž komise složená z 16 českých motoristických novinářů, šéfa promotéra českého šampionátu, společnosti Mediasport Josefa Pátla, šéfa stáje Kronos Marca van Dalena a zástupce BFGoodrich Jacquese Morelliho zvolila vítěze. Ve finálovém kole dostal nejvíce hlasů Prokop, pro kterého je to po nedělním triumfu na Finské rally a vítězství v mistrovství světa juniorů další skvělá zpráva.

"Děkuji všem za volbu. Budu se snažit odvést tu samou práci, jakou dělám doposud. Chtěl bych reprezentovat Českou republiku a značku BFGoodrich,“ uvedl Prokop, který dostal 15 z 19 hlasů. Jeho konkurenty v užším výběru byli Jan Černý, Jaroslav Orsák, Martin Prokop, Jaromír Tarabus a Eva Vykydalová.

"Vybrat z více než dvaceti jmen pět finalistů bylo velmi těžké. Snažili jsme se vytvořit mix pilotů s různými zkušenostmi, ambicemi a jezdeckým stylem. Vítěz by měl být dobrým zástupcem nejen značky BFGoodrich, ale také České republiky. Měl by komunikovat s novináři i se svými fanoušky. Důležité také je, aby závod dojel," prohlásil Marc van Dalen.

V minulém roce hlasování vyhrál otrokovický pilot Pavel Valoušek, který rozhodně nezklamal důvěru a v mimořádně silné konkurenci skončil těsně pod stupni vítězů. Prokopa nyní čeká návštěva sídla společnosti Kronos v Belgii a seznámení s vozem Peugeot 207 S2000. Poté na českém území otestuje vůz a bude se připravovat na samotný závod.

Letošní 39. ročník Barum Czech Rally Zlín začne v pátek 21. srpna tradiční městskou diváckou rychlostní zkouškou. Největší porci kilometrů závodníci absolvují během soboty, vítěz přijede na cílovou rampu o den později krátce po 16. hodině. V té době bude mít za sebou 255 ostrých kilometrů.

Zlínská soutěž je osmým dílem prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), takže se na startu opět sejdou špičkoví jezdci. Chybět nebude tovární tým Škoda Motorsport se dvěma Fabiemi S2000 či vedoucí muž IRC Brit Kris Meeke. Před rokem se z vítězství radoval Belgičan Freddy Loix s peugeotem 207 S2000

Výsledky hlasování v projektu BFGoodrich Drivers Team:
1. Martin Prokop 15 hlasů, 2. Jaroslav Orsák 2, 3.-4. Jan Černý a Jaromír Tarabus 1, 5. Eva Vykydalová 0.