"Devětadvacátého května, krátce před půlnocí, přistavil řidič taxislužby svůj vůz po předchozí telefonické objednávce přijaté na dispečinku firmy do Šaldovy v Praze 8," uvedla Knolová. Do vozidla k němu nastoupili tři zákaznici, kterých se vzápětí taxikář zeptal na cíl cesty. "Adresu se však nedověděl, protože muž vedle něj vytáhl nůž, začal jím řidiče ohrožovat a to samé udělal i falešný zákazník za šoférem," vylíčila situaci policejní mluvčí.

Třetí komplic využil bezvýchodné situace řidiče a okamžitě se zmocnil navigace, mobilního telefonu, autorádia i finanční hotovosti. "Potom všichni tři útočníci z auta uprchli i s lupem za 15 tisíc korun," sdělila mluvčí.

Kriminalisté po oznámení případu zahájili pátrání, jehož výsledkem bylo červencové zadržení jednadvacetiletého muže, podezřelého ze spáchání trestného činu loupeže. "Z tohoto skutku byl také policejním komisařem obviněn a nyní je trestně stíhán vazebně," podotkla Knolová. Druhý, o patnáct let starší, společník byl policisty zadržen druhého srpna.

"Třetí spolupachatel dosud policistům uniká, ale i po něm je vyhlášeno celostátní pátrání," zakončila mluvčí.

Všem třem podezřelým hrozí za provedení ozbrojené loupeže až dvanáct let ve vězení.