Trenéři Jan Bobrovský s Vlastimilem Havlíkem přivítali na prvním tréninku kvarteto českých reprezentantek Romanu Hejdovou, Hanu Horákovou, Petru Kulichovou, Evu Vítečkovou a Slovenku Zuzanu Žirkovou. Ještě dva týdny volna dostala po MS devatenáctiletých nová posila Alena Hanušová. Později se do přípravy zapojí rovněž Němka Linda Fröhlichová. "Zatím je naše situace trochu tristní, museli jsme si vypomoci s dorostenkami. Nevím, jaká bude situace s maďarskou rozehravačkou Zsofií Fegyvernekyovou," řekl pro brněnský web Bobrovský.

Momentálně čeká na basketbalistky, které letos po dlouholetém kralování přišly o titul ve finále s USK Praha, tří týdny nabírání fyzické kondice. "Další tři týdny doplní basketbal a poslední tři týdny před zahájením ligy už přijde ke slovu pouze hra a nácvik herních činností," informoval Bobrovský.

Po dlouhé přestávce, kterou změnil přechod herního systému mistrovství Evropy ze zářijového termínu na červen, měly reprezentantky delší čas na odpočinek a nyní také větší prostor na fyzickou přípravu. Poslední zápas odehrály české basketbalistky 15. června na evropském šampionátu v Rize, kde porazily Polsko. "Pochopitelně je lepší, když je větší prostor na kondici. Projeví se to v průběhu sezony," uvedl Bobrovský.

První přípravné utkání sehrají basketbalistky Gambrinusu Sika Brno 6. a 7. září ve své hale Rosnička proti maďarské Šoproni. Poté by měly startovat na turnajích v Košicích a Zalaegerszegu. Do domácí soutěže vstoupí 30. září utkáním s VŠ Praha, Evropskou ligu začnou 28. října v Moskvě duelem s obhájkyněmi prvenství domácím Spartakem.