Jiráček šel v 73. minutě do hlavičkového souboje s teplickým Matulou, který jej však při výskoku udeřil loktem do obličeje a znemožnil mu utkání dohrát. Matula byl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou, pravděpodobně však skončí až u disciplinární komise.

"Moc si na ten moment nepamatuji. Jen vím, že vykopával gólman a já šel do hlavičkového souboje. Soustředil jsem se na balon a pak už jen vzpomínám, že jsem měl Matulův loket v obličeji. Cítil jsem bolest nad obočím, a jak mi teče krev. Šáhnul jsem si nad oko rukou a měl jsem ji celou od krve, takže jsem došel za lajnu a lékař mě ihned poslal do šatny," vzpomíná Jiráček. Ten se v úterý dopoledne poprvé od sobotního incidentu zapojil do tréninku plzeňského mužstva.

Plzeňský fotbalista netuší, jestli se jednalo o úmyslný zákrok. "V televizi jsem si to samozřejmě pouštěl několikrát. Osobně mi přišlo, že Matula se více než na míč soustředil na mě. Nechtěl bych mu však křivdit. On sám musí vědět, jak to bylo. Jestli chtěl trefit balon, nebo mě," zakončil.