Havířovská hokejová společnost dluží svým hráčům, trenérům a dalším zaměstnancům poslední tři výplaty a na úterní tiskové konferenci to potvrdil prezident klubu Jan Strmeň. „Vzhledem k špinění našeho jména jsme se rozhodli celou věc medializovat. Přiznáváme, že hráčům a trenérům dlužíme za loňskou sezonu zhruba tři miliony korun,“ řekl na úterní tiskové konferenci Jan Strmeň. „Ovšem do problémů nás dostala neserióznost jednoho z obchodních partnerů,“ upozornil.

„Měli jsme podepsanou na první ligu nadstandardní smlouvu s jedním z partnerů. Za dva roky jsme měli dostat 10 milionů korun,“ přidal jednatel společnosti a bývalý hráč Petr Folta. „Neměli jsme o plnění smlouvy pochybnosti, protože už v minulosti jsme s tímto partnerem spolupracovali,“ pokračoval Folta. Ovšem klub dostal ze smlouvy jen dva miliony a zbytek mu partner nevyplatil. „Nejprve jsme se dohodli na přesunutí splátkového kalendáře, protože jsme chápali jeho problémy. Ale nakonec se situace dál vlekla a teď už jsme nemohli dále čekat,“ přidal Folta.

Klub se s hráči dohodl na splátkovém kalendáři a ti přislíbili, že budou nadále poctivě plnit své profesionální smlouvy. „Není to jednoduchá situace, tři měsíce jsme nedostali výplaty a máme rodiny a také své závazky,“ přiznává obránce klubu Tomáš Klimeš. „Těch termínů už jsme slyšeli hodně a začali jsme být nervozní. Ale vedení klubu před nás férově předstoupilo a řeklo, jak se věci mají. Musíme věřit, že své peníze dostaneme a situace v klubu se uklidní,“ přidal Klimeš.