Přemysl Herclík a Miroslav Šedivý měli 5. října vniknout do hotelu a následně se vloupat do kanceláří. Z jedné z nich si měli odnést kovový trezor, kde byly schovány akcie v hodnotě necelých tři sta milionů korun. Poté trezor zabalili do deky a odnesli.

Oba obžalovaní ve věku 22 a 26 let vinu popírají. "Je mi líto, co se všechno stal, ale já ten trezor nevzal," řekl stručně Herclík a dál odmítl vypovídat. Miroslav Šedivý byl sdílnější. Nepopíral, že se mu akcie dostaly do rukou, ale odmítl, že by je ukradl z hotelu. "Našel jsem je. Šel jsem do parku v Zenklově ulici, abych si dal dávku," vysvětlil Šedivý a přiznal, že byl závislý na heroinu.

"Byly v igelitce a já jsem je vzal domů, za několik dní je moje družka odnesla na policii," pokračoval Šedivý a dále také vysvětlil, jak se dostal ke dvěma monitorům, které také zmizely z hotelu. "Potkal jsem Herclíka blízko zastavárny na Palmovce. Neměl u sebe občanský průkaz a potřeboval ode mě pomoc, proto jsem monitory zastavil já. Dohromady jsme dostali dva tisíce a já z toho osm stovek," vypovídal Šedivý.

Prodavač ze zastavárny u soudu oba muže poznal, ale podle něho se u něj objevili o den dříve, než mělo ke krádeži mělo dojít. U soudu vypovídal také údržbář hotelu, který viděl v neděli na chodbách hotelu Herclíka před dvanáctou hodinou dopoledne. "Stál jsem s ním u kanceláře, která byla potom vyloupena, ale když tam byl on, dveře byly v pořádku a poté ten muž odešel," řekl údržbář. Podle generálního ředitele hotelu Vlastislava Šose se vloupání mělo zjistit poté, co se ředitel i se svými kolegy vrátili z oběda. Na nepřesnost času upozornila také advokátka Herclíka dotazem, kdy do hotelu dochází uklízečka. Ta totiž měla uklízet mezi desátou hodinou ráno a polednem a ničeho podezřelého si nevšimla.

Líčení bude pokračovat ve středu. Soudkyně Milena Němcová plánuje další výslechy. Líčení je komplikovanější o to, že soudkyně zároveň kromě krádeže v hotelu řeší obžalobu na Herclíka, který se měl v srpnu minulého roku několikrát vloupat do loděnice v pražské Tróji a ze šaten ukrást osobní věci.