Podle nepřímého vyjádření posádky vozu pohřební služby směřuje nyní tělo mrtvého Iona Miclescu do místa jeho rodiště, rumunského města Oker. Tam by se měl uskutečnit smuteční obřad.

Po projednávání formalit a opakovaných jednáních při vyřizování potřebných dokumentů se ukončilo čekání početné skupiny příbuzných mrtvého sedmnáctiletého Rumuna, který se mohl stát budoucím romským králem. Odjezd smutečního auta od nemocnice doprovázely veliké emoce a projevy lítosti, vystupňované i skutečností, že samotnému nakládání ostatků v rakvi do auta nebyli rodinní příslušníci přítomni.

Podle pohřební firmy Tranquillitas byla faktura za převoz plně uhrazena, ale nikoli pražským magistrátem. O jakou částku se jednalo, ale odmítla pracovnice pohřební služby s odvoláním na přání rodiny sdělit. "Byla nižší než uváděných 90 tisíc korun. Fakturu uhradili sami pozůstalí, částkou tisíc euro přispěla redakce časopisu Maxim," dodala. Z magistrátu je prý nikdo ani nekontaktoval. Podle Luďka Schreiba z tiskového oddělení úřadu se jednalo o nabídku, kterou však Romové nepřijali. Po vyřízení všech formalit tak cestě pozůstalých do rodného Rumunska již nic nebrání. "Předpokládám, že rodina bude náš vůz doprovázet," dodala na závěr.

Mladík zemřel v pondělí odpoledne po tom, co strávil bezmála čtrnáct dní v komatu ve Vinohradské nemocnici. Tam byl transportován od koupaliště u Staré Boleslavi, když zůstal téměř deset minut pod vodní hladinou. Přivolaní záchranáři, kteří už byli k případu povolání jako k úmrtí, sice obnovili chlapcovy životní funkce, ale mladík zůstal v bezvědomí. V pondělí odpoledne však už lékaři mohli konstatovat jen mozkovou smrt poté, co Rumunovi začalo selhávat i dýchání a nervová soustava.

Krátce po jeho hospitalizaci se do Prahy sjeli jeho příbuzní z nejrůznějších zemí Evropy a hlavně z Rumunska, kteří celých čtrnáct dní sledovali jeho zdravotní stav. Nejdříve byli v parku před vinohradskou nemocnicí, kde mladík, který byl synem romského barona okresu Vilcea a měl být budoucím králem, byl na jednotce intenzivní péče. Potom se přemístili do kempu Pražačka, ale když jim došly peníze na pobyt ze sbírky, která byla vypsána radnicí Prahy 3, se přesunuli k rybníku v Dolních Počernicích. Od minulého čtvrtka asi 30 Romů tábořilo na propůjčeném soukromém pozemku v Husinci u Prahy.