Sedmdesátiminutový film vypráví o mladém páru, který se jedné letní noci dostane do prostoru opuštěného komunistického vězení, kde se pomiluje. V ranních hodinách zjistí, že v opuštěné budově nejsou sami. Chlapec a dívka se dostali zpět v čase do roku 1953. Pár se pokusí o útěk, při kterém je však zadržen. Následuje vyšetřování a mučení nevinných s použitím elektřiny. Chlapci se podaří z vězení za dramatických okolností uniknout, dostane se zpět v čase do roku 2008, ale jeho dívka zůstane uvězněná v minulosti. Chlapec se snaží své podivné dobrodružství vysvětlit, ale nikdo mu nechce věřit. Nakonec se se svojí láskou setká. Té je však již 70 let.

Námět vznikl během natáčení Příběhů železné opony v opuštěném vězení v Uherském Hradišti. Tamní vězení bylo patrně nejkrutější v tehdejším Československu. Vězni byli mučeni elektrickým proudem a většina z nich byla nakonec popravena.

Režisér Novák do titulních rolí obsadil Jana Přeučila, Stanislava Zindulku, Evu Hruškovou, Tomáše Šulaje, Petru Vlčkovou, Norberta Lichého, Josefa Kubáníka, Reného Pelána a Romana Svobodu.