Rád by zajistil lepší financování školství a zavedl systém vzdělávání a profesního růstu učitelů. "Za klíčové pro obce považuji zlepšení veřejné hromadné dopravy," řekl Kulich k problémům rozvoje v obcích, s čímž podle něj souvisí i udržení škol, dostupnost malých obcí a například také dostupnost zdravotnických služeb. Kromě školství a rozvoje malých obcí, vidí biolog svou úlohu také při řešení problému v nakládání s odpady, které likvidují životní prostředí, vytápění obcí a s ním spojený nešvar spalování především hnědého uhlí.

Kromě funkce zastupitele v Horním Maršově je Kulich také členem předsednictva Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ), Rady vlády pro neziskové organizace, ministerstva školství, ministerstva životního prostředí a působí v Radě KRNAP. V roce 2008 kandidoval za Stranu zelených do Senátu za volební obvod Trutnov.

Osmačtyřicetiletý Kulich je ženatý, s manželkou má dvě dcery – Kateřinu a Barboru.

V předvolebním boji se v kraji utká s místopředsedkyní strany ČSSD Hanou Orgoníkovou a trutnovským poslancem ODS Jozefem Kochanem. Komunisté nasadili projektanta Lubomíra Štěpánka a Kalouskova TOP 09 bývalého člena ODS Leoš Hegera.