Soudce Martin Zelenka zamítl odvolání obou stran a původní rozsudek potvrdil. Státní zástupce žádal pro obžalované vyšší trest, obhájci naopak namítali, že se nejednalo o pokus vraždy a žádali pro své klienty nižší potrestání.

Dvacetiletému Herákovi a o rok staršímu Herainovi přitížilo to, že za stejný společně spáchaný trestný čin loupeže byli už minulosti soudně trestaní a soud na ně proto nahlížel jako na recidivisty. Herák se navíc nyní projednávané trestné činnosti dopustil ve zkušební lhůtě. Herák s Herainem loni v prosinci ve večerních hodinách v Havlíčkově Brodě přepadli kolemjdoucí dívku. Povalili ji na zem, udeřili do hlavy a okradli o 420 korun v hotovosti a mobilní telefon v hodnotě 3000 korun. Pak ji uchopili za ruce a nohy a přes betonové zábradlí ji shodili z mostu do řeky Sázavy z výšky asi 5,5 metru a odešli. Voda v řece měla teplotu kolem tří stupňů Celsia, ale poškozená dívka se vlastními silami dostala na břeh.

Následující den odpoledne Herák s Herainem vnikli přes prodejní okénko do kiosku na nádraží v Havlíčkově Brodě, kde Herák údery napadl prodavačku. Přitom vzal z pultu nůž, kterým ženu pořezal na rukou, a když křičela a bránila se, pořezal ji znovu na krku a na bradě. Mezitím Herain otevřel pokladu, peníze z ní vysypal do igelitového sáčku a vzal i 10 krabiček cigaret, čímž způsobili škodu 8300 korun. Poté oba utekli. Rozsudek je pravomocný.