Před deseti lety nastoupila dnes šestapadesátiletá žena jako provozní do jednoho z hotelů na Frýdecko-Místecku. Jedním z jejích podřízených byl i mladý kuchař, který měl potíže s komunikací s ostatními. Provozní mu tedy začala pomáhat, aby do kolektivu lépe zapadl.

„Po nějaké době však na ni začaly chodit do podniku anonymní dopisy, které lživě upozorňovaly na to, že údajně krade, má jen základní vzdělání a má milostný poměr s vedoucím hotelu. Hanlivé a velmi vulgární letáky se objevily i na dveřích do jejího domu. Když už se zdálo, že je pro ni situace neudržitelná a bude muset dokonce změnit zaměstnání, oznámila vše na policii,” uvedl Žurovec.

Policisté začali pátrat po autorovi anonymů, které byly stále více ostouzející. Jeden z nich například popisoval její údajné pocity, které zažívá při sexu s nadřízeným. Nakonec došli až ke kuchaři, kterému je již 29 let a zjistili, že matka na něm velmi citově lpí. Při domovní prohlídce u ní našli psací stroj, na kterém dopisy psala. Zároveň ji grafolog určil jako autorku ručně psaných anonymů.

Čtyřiapadesátiletá žena z Frenštátu pod Radhoštěm byla obviněna mimo jiné z trestného činu pomluvy. K psaní anonymních dopisů se odmítla vyjádřit, uvedla však, že si to provozní zaslouží. Ubližovala údajně jejímu synovi a dalším zaměstnancům hotelu. Hrozí jí až jeden rok vězení.