"Provedená soudní pitva potvrdila, že se jedná o staršího z obou pohřešovaných rybářů," upřesnila Schindlová. Tělo druhého pohřešovaného muže je stále nezvěstné. Podle vyjádření policejní mluvčí pitva neprokázala cizí zavinění a tak pravděpodobnou příčinou utonutí je nešťastná náhoda.

Oba muži, třiačtyřicetiletý majitel lodě a jeho dvaapadesátiletý známý, se vydali na začátku února lovit ryby u Klučenic na Orlické přehradě. Pohřešování svého muže nahlásila manželka mladšího rybáře poté, co byl jeho telefon nedostupný. Vydala se tedy ke kotvišti jejich lodě, ale tam našla pouze zaparkované manželovo auto a v nedaleké vesnici pobíhal pes, se kterým její muž na rybolov odjel.

Do pátrání po zmizelých mužích byl zapojen vrtulník s termovizí a policejní potápěči několikrát prohledali dno i břehy přehrady, ale bez úspěchu. Již na začátku pátrání sice byla nalezena rybářská loď i stopy, že majitel přibral k rybolovu ještě staršího známého, ale nalezení těl bránila především velká hloubka v místech, kde se tragédie zřejmě stala. Loď byla nalezena jen kousek od hráze a tam, podle odborníků, je hloubka až 70 metrů a jsou tam i silné spodní proudy.