PRAHA - Vát bude mírný severní až severovýchodní vítr rychlostí 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup.

Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 1 - mírná zátěž, který umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pro oblasti č. 2, 5, 6 a 7 (jižní Čechy, Českomoravská vrchovina, Morava a Slezsko) navíc platí upozornění meteorologů před frontální vlnou, jejíž přechod přes území České republiky může mít vliv na chronicky nemocné a starší osoby, které by mohly pociťovat mírné zvýšení zátěže.

Teplotní rekord pro 4. srpen má hodnotu 34,0 ºC a naměřen byl v roce 1986. Naopak nejchladněji bylo v roce 1988, kdy rtuť teploměru poklesla na 9,4 ºC.

Slunce vyjde v úterý v 5 hodin 34 minut a zapadne ve 20 hodin 38 minut.

Území severní Evropy ovládne v úterý převážně velká oblačnost, zataženo bude i nad Britskými ostrovy a v Evropě severovýchodní, kde zataženou oblohu navíc doprovodí bouřky. Pro oblast západní Evropy meteorologové předpovídají oblačno až polojasno. Středoevropané mohou očekávat oblačno až zataženo, místy s deštěm či přeháňkami. Srážky však budou v průběhu dne ustávat, stejně tak oblačnosti bude ubývat. Jih a východ kontinentu ovládne skoro jasno. Teploty na severozápadě Evropy dosáhnou hodnot kolem 18 °C, o dalších šest stupňů výše vystoupá rtuť teploměru v domácnostech na severu kontinentu a Středoevropané naměří hodnoty v rozmezí od 18 do 24 °C. Meteorologické stanice na západě Evropy zaznamenají teploty nepřesahující 25 °C. Nejtepleji bude na jihu kontinentu, kde teploty vyšplhají až k 35 °C.