STRAKONICE - Jednotný informační systém funguje ve Strakonicích od roku 2000 a o pět let později byl kompletně dokončen. „Pořizovací cena všech směrovek a dalších doplňků byla 2,6 milionu korun. Od roku 2004 město vede spor o odstranění vad díla, které se postupně projevily,“ upřesnila Kotlíková.

Letos v dubnu odsouhlasili radní opravy prvků systému a zároveň uzavření dohody o narovnání. „S dodavatelkou firmou zámečnictví Františka Kouby jsme uzavřeli mimosoudní dohodu, avšak opravený díl nebyl opět předán,“ vysvětlil problém starosta Strakonic Pavel Vondrys (ODS)

Protože se vady odstranit nepodařilo a rezavé cedule město dál hyzdí a objevují se další závady, podají představitelé města žádost k okresnímu soudu o pokračování přerušeného řízení. Radnice tak bude nadále požadovat odstranění vad díla u informačního systému, ovšem již standardně soudní cestou.

„Věříme, že se podaří problém co nejrychleji vyřešit. Snaha z naší strany byla několikrát se dohodnout a chyby napravit. Z druhé strany to bohužel byly jen sliby a my si nemůžeme dovolit tyto informační směrovky nechat v takovém stavu, navíc, když jejich pořízení šlo z veřejných prostředků,“ dodal starosta.