"Snad do deseti hodin v úterý dopoledne by měli Romové odjet a vzhledem k tomu, že oni po sobě určitě neuklidí, tak jsem již domluvená s úklidovou firmou," prozradila starostka. Úklid odpadků a výkalů, které po Romech zbyly, považuje Těthalová za to nejmenší, co může udělat.

"Ve srovnání s tím, že by tam tábořili ještě několik týdnů, je úklid po nich vlastně fajn," uvedla starostka. Vinu za celou situaci podle ní nese Jaroslav Tříška, který Romům pozemek k táboření nabídl.

Rumunští Romové přijeli do Prahy předminulý týden, aby podpořili svého příbuzného, který se v úterý 21. července téměř utopil při koupání v jednom z Proboštských jezer u Staré Boleslavi. Sedmnáctiletý chlapec ležel v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohradské v kritickém stavu, během uplynulého víkendu se jeho stav po neurologické stránce ještě zhoršil. V pondělí po poledni pak chlapec zemřel.

Nejprve Romové pobývali v okolí nemocnice. Poté se radním z Prahy 3 podařilo skupinu přesunout do náhradního ubytování v pražském kempu Pražačka. Pobyt zaplatila radnice ze sbírky, kterou vyhlásila na jejich pomoc. Pobyt v kempu byl zaplacen do pondělí minulého týdne, dále si Rumuni pobyt měli hradit sami. V pondělí v podvečer kemp ale opustili a přesunuli se k rybníku v Dolních Počernicích, kde si rozdělali oheň a utábořili se. Rybník opustili ve čtvrtek 30. července večer, kdy jim nabídl svůj pozemek Jaroslav Tříška. Pozemek se nachází v obci Husinec přímo u Vltavy.