Jablonecký útočník se osm minut před koncem ocitnul zcela sám před Špitem. Jabloneckého gólmana obešel a poslal míš do prázdné brány, kde ho však v poslední chvíli odvrátiil do bezpečí kapitán Severočechů Petr Pavlík.

"Ta situace, když neskončí gólem, tak je jednoznačně špatně vyřešená. Samozřejmě jsem věděl o tom, že je tam Tomáš Abrahám, ale rozhodl jsem se to prostě vzít na sebe. Už jsem se za to klukům omluvil. Tohle prostě musím proměnit, když už jsem se takhle rozhodl. Tomáš tam byl úplně sám a samozřejmě si teď sypu popel na hlavu, protože jsme možná mohli remizovat. Místo toho jsme dvakrát po sobě prohráli 3:2. Je tam toho hodně dobrého, ale zároveň i hodně špatného. Špatně se to hodnotí, nehráli jsme špatně, ale dnes se hraje na body a ty bohužel nemáme," smutnil po utkání Petr Švancara.

Slovácko tak má po dvou odehraných zápasech v nejvyšší soutěži i přes kvalitní výkony na svém kontě dvě porážky. "Já si tohle pamatuji z Viktorky za pana Grigy, kdy jsme nedělali výsledky, ale pak to ve finále přišlo. Musíme tomu neustále věřit. Bohužel zatím máme na kontě nulu. Musíme teď udělat vše proto, abychom porazili doma Olomouc," řekl útočník Slovácka.

Nováček Gambrinus ligy inkasoval ve dvou úvodních zápasech dohromady šest branek. "Není to jen o obraně, třeba gólman nám dnes chytil několik velmi dobrých příležitostí domácích. Podržel nás, určitě to není v obraně a defenzivní čtveřici. Je to o celém týmu. Samozřejmě, že šest gólů za dva zápasy je moc. Spíš mě mrzí, že ty góly jsou takové, kdy odkopneme balon někomu na kopačku a ten z toho dá branku nebo je z toho penalta. Tohle mě mrzí," litoval Švancara. "Dvě porážky o gól jsou nepříjemné, ale od toho jsme tam my zkušení, abychom ten tým nyní zvedli. Já se na to musím připravit, podržet ten tým proti Olomouci," dodal na závěr Petr Švancara.