V 15. minutě byl Drsek v pokutovém území faulován Valentou a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Pavlík na 1:1. "Penalta byla jednoznačná, o tom není třeba diskutovat. Naskytla se možnost, že jsem byl vpředu, dostal jsem se dřív k míči a hráč mě fauloval," komentoval penaltový moment stoper Severočechů.

Drsek pak čtvrt hodiny před koncem rozhodl o tříbodovém zisku pro domácí, když Haurdičův rohový kop uklidil hlavou do sítě. "Viděl jsem, že Anes kope ten roh víc od brány. Snažil jsem se proto na něj počkat. Soupeř trochu zaváhal, takže jsem si na centr naskočil a naštěstí to tam padlo. V jednom momentě jsem si už myslel, že to gólman chytne, ale naštěstí to tam spadlo. Neřeším to, že jsem udělal zápas. Pro mě je nejdůležitější, že Jablonec získal tři body," liboval si zkušený zadák.

Jablonečtí mohli však o vítězství v závěru přijít. Švancarovu gólovou střelu odvrátil z brankové čáry kapitán Pavlík. " Petr zachránil tři body,“ děkoval svému spoluhráči nakonec střelec rozhodující branky. „Na levé straně u mě rychle hodili aut, já rychle na toho útočníka vystartoval, ale zahrál mi míč mezi nohama a ještě prostrčil míč Petrovi Švancarovi do ulice,“ popsal Drsek svojí slabou chvilku. Přiznal také, že ho soupeř svým kvalitním výkonem velmi překvapil.

"Dopředu hráli výborně, snažili se hrát kompaktně ale zároveň i útočně. Bylo vidět, že mají šikovné fotbalisty. To nebyly žádné náhodné akce, co předváděli. Já si myslím, že se fotbal musel líbit," dodal na závěr Pavel Drsek.