Nováček nejvyšší soutěže si tak připsal druhou porážku v řadě. Z Jablonce však mohl odjíždět s bodovým ziskem, velké šance Slovácka však zůstaly nevyužity. "Do utkání jsme vstoupili dobře. Vstřelili jsme krásný gól. Jablonečtí poté vyrovnali z penalty. V závěru poločasu nás soupeř zatlačil, byl lepší a vsítil druhou branku. Do druhé půle jsme znovu vstoupili velmi dobře a srovnali stav. Inkasovali jsme však bohužel po rohu třetí gól. Mohli jsme podle mého názoru také kopat penaltu, kdy náš hráč byl stažen v pokutovém území. Mrzí mě to," přiznal hlavní trenér 1. FC Slovácko Josef Mazura.

Slovácko tak má i přes dobré výkony na svém kontě po dvou odehraných kolech nulový bodový zisk, dvě porážky shodně o gól v poměru 2:3. "Obrovská tragédie to není, tvoříme nové mužstvo. Dostávali jsme málo branek ve druhé lize. Ve dvou zápasech nejvyšší soutěže jsme však inkasovali už šest gólů. Musíme se na příští zápas lépe připravit a upozornit hráče na některé situace. Jedeme dál, prohráli jsme na půdě pátého celku loňského ročníku 2:3, obrovská tragédie to není. Jedeme dál, musíme se připravit na další zápas," dodal kouč Slovácka.

Spokojen byl po utkání naopak domácí lodivod František Komňacký. "Byl to kvalitní zápas, jak z pohledu atraktivity, tak výborných indiviuálních výkonů. Bylo se na co dívat a diváci museli být spokojeni. Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Inkasovali jsme po nádherném gólu. Z branky jsme se nepoučili a dostali jsme po nekoncentrovanosti podobný gól na začátku druhé půle. Těsně před tím jsme měli vyloženou šanci. Kdybychom ji proměnili, asi bychom zápas už dotáhli do vítězného konce. Místo toho jsme z protiútoku dostali vyrovnávací branku. V závěru jsme prokázali snahu a vůli vyhrát," prohlásil krátce po utkání jablonecký kouč.

Sedmapadesátiletý kormidelník poté ocenil výkon nové defenzivní posily Pavla Drska. "Chtěl bych vyzdvihnout jeho výkon. Byl u dvou branek. Myslím si, že v budoucnu nám může hodně pomoci," řekl František Komňacký. "Chtěl bych říci, že Slovácko bylo velmi kvalitním soupeřem a s trochou štěstí si mohli odsud odvézt lepší výsledek," dodal na závěr trenér Jablonce.