Právě dort v podobě kraje herce a politika hodně potěšil. "Jihočeský kraj se mi stal domovem, kořeny zde máme od začátku 17. století, takže nejsem žádná náplava. Mám tu i trvalé bydliště a opravdu se tu cítím, jak kdybych tu žil odjakživa," řekl s úsměvem oslavenec, který je v letošních předčasných parlamentních volbách jihočeským lídrem ČSSD. Knížka je z části povídáním o herecké i politické kariéře politika a exministra kultury, o rodině a z části ji tvoří rozhovor na různá témata od politiky až po soukromí.

"Letošní dovolenou trávím hlavně na chalupě na jihu Čech. Letos jsem nejel ani do svého milovaného Chorvatska, nejlíp je mi opravdu tady," řekl Jandák. Pondělky tráví ve své poslanecké kanceláři v Jindřichově Hradci.

Jandák bude v říjnových předčasných parlamentních volbách jako lídr sociální demokracie kandidovat za Jihočeský kraj proti starostovi Prachatic a poslanci za ODS Janu Bauerovi, poslanci a předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi a právníkovi a jihočeskému lídrovi Strany zelených Slavomíru Mlčochovi. Nová strana TOP 09 postavila v Jihočeském kraji do čela své kandidátky bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou.