"Jedeme vlakem z holešovického nádraží. S Václavem Fišerem jsme si cestu vyzkoušeli už na podzim, je to pohodlné," řekl Fratišek Fojt.

"Že by se jelo na závody vlakem, to vůbec nepamatuju. Ale jsem ráda," řekla diskařka Věra Cechlová. "Nemusím se totiž uskromňovat jako do letadla a můžu si s sebou vzít tolik věcí, kolik potřebuju, třeba půlku koupelny. Svaz také určitě přivítá, že nebude muset řešit nadváhu v letadle, když si Cechlová veze padesátikilovou tašku," smála se Cechlová.

"To já jsem jela vlakem naposledy na ostravskou Zlatou tretru a bylo to určitě příjemnější než autem. Člověk se může projít a není pak tak dřevěnej. Navíc balení bude bez stresu, protože nachystat si věci na dva týdny do dvaceti kilo prostě není možné," přidala se překážkářka Zuzana Hejnová, která přiznala, že se jí ulevilo i díky tomu, že nemá právě v oblibě letadla. "Lítání se bojím," řekla.

Václav Fišer vysvětlil, že v době, kdy Český atletický svaz řešil přesun výpravy do Berlína, nelétal do německé metropole žádný přímý spoj. "A než letět přes Frankfurt, to je vlak mnohem lepší. Navíc je tam jídelní vůz. Když jsme cestu testovali, zvládli jsme k tomu lahev šampaňského," smál se Fišer.

Z českých atletů nevyužije cestu vlakem jen světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. "Do Berlína poletí, ale zpět chce jet s námi vlakem," vysvětlil Fojt.