Fotbalový internacionál Antonín Panenka se domnívá, že oba české kluby by měly projít do čtvrtého předkola Ligy mistrů. "Měla by se potvrdit v případě Slavie kvalita a u Sparty zase nadějný výsledek z prvního vzájemného zápasu. Věřím, že obě mužstva mají postup ve svých rukou," řekl Mediafaxu Panenka.

Sparta odcestovala v pondělí dopoledne do Atén k odvetě s Panathinaikosem, cestou si přibalila výsledek 3:1 z prvního zápasu. Otázkou ale zůstává, jestli do úterního duelu zasáhne stoper Tomáš Řepka, kterého trápí svalové problémy. "Je pravda, že Tomáš Řepka je lídrem týmu a především díky němu funguje Spartě obrana. Pokud by v Aténách nenastoupil, dostane šanci někdo jiný a bude jen na něm, aby prokázal své kvality. Prostě musí dát najevo, že má na to hrát za Spartu," myslí si Panenka.

Ten je přesto toho názoru, že letenský klub postoupí do 4. předkola Ligy mistrů. "Spartě nahrává výsledek z prvního zápasu. V něm hrála především jako tým a toho se musí držet i v Řecku," dodal Panenka.

Také trenér české fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil věří, že Sparta se vypořádá s případnou absencí Řepky a podaří se jí projít do další fáze. "Samozřejmě postup přeji každému českému klubu. Sparta si vytvořila nadějný výsledek, a pokud chce postoupit, musí pro to udělat maximum. Myslím, že by sparťané měli hrát aktivně, nesmějí dostat brzy gól a pak jejich šance ještě více vzrostou. Co týká případné absence Řepky - je pravda, že jde o klíčového hráče, který se vždycky obtížně nahradí. Ovšem Sparta si přivedla Hohenedera a ten určitě dosahuje z osmdesáti až devadesáti procent kvalit Řepky. Navíc v přípravě dostal i dost prostoru, takže by to neměl být takový problém," myslí si Dovalil.

Fotbalisté Slavie si z prvního zápasu na půdě moldavského Šeriffu Tiraspol přivezli bezbrankovou remízu, k postupu jim tak stačí jakákoliv výhra. "Slavia se musí spolehnout na podporu svých příznivců a i když výsledek 0:0 je ošidný, slávisté mají kvalitní kádr na to, aby postoupili do další fáze. Věřím, že se jim to povede," uvedl Panenka.

"Sešívaní" však prohráli v nedělním ligovém utkání 0:2 na půdě Brna a na začátku sezony rozhodně nejsou v ideálním rozpoložení. "Přišlo hodně nových hráčů, které kouč Jarolím stále zkouší a hledá různé alternativy. Sám však dobře vím, že takové točení sestavou není šťastný krok, mužstvu totiž vždycky trvá, než se ideálně sehraje. Hráči spolu tráví dlouhou dobu a pak o sobě na hřišti lépe vědí. Tohle Slavii na začátku sezony chybí," zakončil Panenka.

Dovalil věří, že Slavii může odrazit k lepším výkonům jeden povedený zápas. "Myslím, že když si na sebe hráči zvykají, hraje v tom určitou roli i třeba jeden povedený zápas. Po něm se sestava zkonsoliduje a trenér už nezkouší jiné varianty. Slavii může pomoct právě zápas s Tiraspolem, pokud se jí podaří, může to být odrazový můstek k lepším výkonům i výsledkům," prohlásil Dovalil.