Zkušený obránce a lídr týmu odkulhal z pátečního ligového zápasu s Bohemians 1905 s nataženým svalem a jeho start v úterním zápase je nejistý. Řepka chyběl ve sparťanské výpravě, která v pondělí dopoledne odletěla do Atén.

"Tomáš Řepka se intenzivně léčí, o jeho případném startu se rozhodně až těsně před utkáním. K mužstvu se připojí v pondělí večer nebo úterý ráno. Určitě však nechci odhadovat procenty šanci, zda nastoupí. Necháváme to otevřené. Dokud existuje naděje, budeme dělat vše pro to, aby se naplnila. V opačném případě nastoupí Niklas Hoheneder. Máme samozřejmě i variantu s Lukášem Hejdou, ale na tu by došlo jen v případě, že by Niky nemohl," vypočítává asistent trenéra Chovance Martin Hašek možné varianty zastoupení zkušeného stopera.

Trenéři Sparty věří, že Hoheneder může být kvalitní náhradou. "Niky hrál hodně těžkých zápasů v rakouské jednadvacítce i v lize, navíc u nás během letní přípravy dostal ze všech hráčů nejvíce prostoru. Já věřím, že je nyní dobře připravený a adaptovaný, a že to utkání zvládne," uvedl Hašek.

Nehrozí prý ani to, že nastane problém v komunikaci. "Česky sice zatím nerozumí, ale fotbalové výrazy zná samozřejmě dobře. Je to inteligentní kluk, z tohoto bych obavy neměl, fotbalová řeč je podobná ve všech jazycích. Navíc pokyny bude udílet hlavně Roman Hubník," zmiňuje Martin Hašek další oporu zadních řad Sparty.

Hašek je rád, že se do mužstva vrací další zkušený fotbalista. "Je důležité, že se nám vrátil Patrik Berger. V takových zápasech je hráč s tolika mezinárodními zkušenostmi nedocenitelný. Pokud se nestane nic neočekávaného, měl by se Patrik objevit na hřišti. Zvlášť, kdyby Tomáš skutečně nemohl nastoupit. Jinak bychom už hráli opravdu s juniorkou," uvědomuje si první trenér Sparty důležitost přítomnosti zkušených hráčů v těžkých zápasech.

Sparťané dobře vědí, že na řecké půdě nemohou bránit nadějný výsledek z prvního zápasu. "Navzdory prvnímu utkání a dobré výchozí pozici se naše taktika nebude zásadně lišit od toho, co chceme hrát vždy. Tedy aktivně a snažit se vstřelit gól. Nechceme být pasivní a čekat na to, zda nám nespadne štěstí z nebe. Chceme si jej na svojí stranu přiklonit aktivní hrou, jít mu naproti. Navázat na domácí zápas, kdy jsme šli za vítězstvím víc, než soupeř. Favoritem však stále zůstává Panathinaikos, naše šance jsou ovšem vyšší, než jaké byly před prvním zápasem," uzavřel Hašek.