Česká juniorská hokejová reprezentace má za sebou dva letní kempy v Nymburce a Kravařích. Nyní tým absolvuje první herní test, turnaj pěti zemí, který se uskuteční ve slovenském Púchově. České hokejisty do dvaceti let postupně prověří Německo, domácí Slovensko, Švýcarsko a Finsko.

Podle pondělní informace oficiálních internetových stránek Českého svazu ledního hokeje, cestuje do Púchova 22 hokejistů, dva brankáři, osm obránců a dvanáct útočníků. "Nemáme k dispozici některé hráče. Vincour s Knotkem dostali pozvánky na kempy klubů NHL, to samé platí v případě Horáka a Kubalíka. Tito útočníci s námi na Slovensku nebudou. Ze zdravotních důvodů navíc vypadl zlínský Honejsek," prozradil pro oficiální internetové stránky Českého svazu ledního hokeje trenér Jaromír Šindel. Tým tak nebude na Slovensku v nejsilnějším složení.

Trenéři národního týmu chtějí dát na turnaji větší šanci krajánkům, protože hráči z kanadských a juniorských zámořských mužstev už nebudou během sezony k dispozici. Hokejisté z domácích klubů dostanou výraznější příležitost na dalších akcích.

"Z osmičky obránců jich bude hrát za Atlantikem pět, což je dost velké číslo. Legionáře máme samozřejmě také mezi útočníky. Chceme je nyní vidět v těžkých zápasech. Hráči z domácích klubů dostanou příležitost později. Všichni bojují o místa v kádrech, chceme jim dát možnost, aby se prosadili. Proto s námi nyní nejsou třeba obránci Roth, Voráček, Kempný, Boháč, útočníci Kovář, Stránský a další," vysvětlil Šindel. Do Púchova naopak cestuje duo ostřílených extraligových brankářů, slavistický gólman Dominik Furch a zlínský Jakub Sedláček, kteří by měli být oporami mužstva mezi třemi tyčemi.

Nominace ČR pro turnaj Summer Hockey Challenge (4.8. - 9.8.09 v Púchově):


Brankáři:
Dominik Furch (Slavia Praha), Jakub Sedláček (Zlín).

Obránci:
Radko Gudas (Kladno), Jakub Kania (Třinec), Michal Jordán (Plymouth, OHL), Milan Dóczy (Owen Sound, OHL), Andrej Šustr (Kenai River, NAHL), Adam Polášek (Vítkovice), Adam Sedlák (Peterborough, OHL), Jan Rutta (Chomutov).

Útočníci:
Andrej Nestrašil (Victoriaville, QMJHL), Štěpán Novotný (Kelowna, WHL), Dominik Pacovský (Kootenay, WHL), Zdeněk Okál (Medicine Hat, WHL), Robin Soudek (Edmonton, WHL), Michal Hlinka (Chicoutimi, QMJHL), Tomáš Rachůnek (Sault Ste. Marie, OHL), Lukáš Radil (Pardubice), David Ostřížek (Třinec), Jan Káňa (Vítkovice), Tomáš Doležal, Jaroslav Hafenrichter (oba Slavia Praha).

Náhradníci:
Pavel Francouz (Plzeň), Jan Látal (Plymouth, OHL), Martin Rohan (K. Vary), Jan Buchtele (Pardubice), Jakub Sajdl (Ml. Boleslav), Richard Jarůšek (Saginaw, OHL), Jan Dalecký (Swift Current, WHL).


Trenéři: Jaromír Šindel a Zdeněk Moták. Trenér brankářů: Rudolf Pejchar. Lékař: MUDr. Tomáš Madrý. Hospodáři: Zdeněk Šmíd, František Ptáček.

Program turnaje:
Úterý 4. srpna: Česká republika - Německo (14.00)
Středa 5. srpna: Slovensko - Česká republika (17.30)
Pátek 7. srpna: Česká republika - Švýcarsko (14.00)
Sobota 8. srpna: Česká republika - Finsko (14.00)