"Chtěli bychom výkonem i výsledkem pozvat co nejvíce našich fanoušků do ochozů. Je to jeden z našich cílů, které jsme si před sezonou vytyčili. Odstartovali jsme poměrně slušně a v prvním domácím zápase bychom chtěli vyhrát," řekl agentuře jablonecký kouč František Komňacký.

Ten by měl mít k dispozici prakticky kompletní kádr. "Jediný hráč, který má trochu vážnější zdravotní problémy, je Filip Klapka. V jeho případě je to dlouhodobější záležitost a bude ještě nějaký čas trvat, než bude připraven k zápasu. Ostatní jsou na utkání k dispozici," dodal Komňacký.

Fotbalisté Slovácka mají za sebou nevydařenou obnovenou premiéru v Gambrinus lize. Svěřenci kouče Josefa Mazury sice herně nezklamali, ale kvůli minelám v defenzivě podlehli 2:3 doma Plzni. "Mrzely nás individuální chyby v obranné fázi, což nás stálo body. Nedokázali jsme dvakrát odkopnout míč víc než na dva metry. Soupeř nás za to tvrdě ztrestal," pravil Mazura.

"Pokud zpřesníme a zagresivníme obranou fázi a budeme nebezpeční i dopředu, tak se v pondělí nemusíme ničeho bát," věřil Mazura, jenž bude mít k dispozici téměř všechny hráče. "Jen Gonda stále laboruje se svalovým zraněním. Byl na kontrolním vyšetření a věřím, že už brzy začne s tréninkem. S lehkou chřipkou zápasil Grim, takže tři dny netrénoval, ale teploty neměl vysoké, proto už o víkendu nastoupil za juniorku," informoval Mazura.

Duel Severočechů proti nováčkovi nejvyšší soutěže začíná v Chance areně v 17.30 a přímým přenosem jej vysílá program ČT2.