Policisté se na zápas dobře připravili. Nasadili na akci pět set policistů pořádkové, kriminální a dopravní policie, deset policistů se psy a čtyři členy jízdní policie s koňmi. ´“Na opatření se podíleli policisté s dvěma transportéry a jedním vodním stříkačem a 45 strážníků Městské policie,“dodala mluvčí. Policejní vrtulník situaci monitoroval ze vzduchu.

Fanoušci Baníku přijeli třemi různými vlaky od Ostravy. Kolem čtrnácté hodiny přijelo 200 fanoušků, po patnácté hodině 120 a speciálním vlakem kolem 30 fanoušků. Policie je doprovázela z nádraží až na stadion. Tam přijelo také kolem 40 osobních aut s fanoušky z Ostravy.

Hned odpoledne na Masarykově třídě několik fanoušků cestovalo tramvají a jeden z nich napadl řidiče tramvaje. Řidič ihned přivolal policejní hlídku a ta útočníka vyvedla a zajistila. „Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Další dva fanoušci se dopustili přestupku proti veřejnému pořádku,“ upřesnila Vlachová s tím, že řidič nebyl zraněný.

Během utkání a po jeho skončení policisté předvedli ještě dalších sedm fanoušků. Tři jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví, jeden z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listin a tři se dopustili přestupků.

Policie doprovodila fanoušky zpět na nádraží.