"Všichni interpreti, kteří na koncertě vystupovali, se vzdali honorářů. Od odpoledne se v prostoru u Beskydského divadla vystřídali například Heidi Janků, skupina Toxique, Petr Bende a skupiny Buty a Chinaski. Program právě uzavírá Rock & Roll Band Marcela Woodmana," uvedl Gabzdyl.

Přestože bylo tropické vedro a i v noci se teploty v Novém Jičíně pohybují vysoko nad dvacet stupňů, byl o koncert velký zájem. „Je tady parádní atmosféra. Buty i Chinaski předvedly skvělý výkon. Ani se nám nechce věřit, že hrají zadarmo,“ podotkla Kamila Fibichová z Nového Jičína.

Skupiny hrály déle než hodinu. „Sami víme, co dokáží povodně. V roce 2002 nám voda zaplavila zkušebnu, i když byla v prvním poschodí. Cítili jsme povinnost pomoci a diváci nás z pódia téměř nepustili,“ řekl frontman skupiny Chinaski Michal Malátný poté, co se Novým Jičínem nesly hity jako Klára, 1970 nebo Tabáček. Také Buty nevynechaly šlágry typu František nebo Krtek. „Držte se, myslíme na vás,“ vzkázal lidem bojujícím s následky ničivého živlu zpěvák skupiny Radek Pastrňák.

Koncert uspořádala ostravská agentura Keen On Production. Vstupné na akci přišlo na 250 korun, celý výtěžek z koncertu půjde například Novému Jičínu, Jeseníku nad Odrou, Kunínu nebo Životicím u Nového Jičína. „Je fantastické, když někdo uspořádá takový koncert a snaží se lidem pomoci,“ komentoval akci starosta Nového Jičína Ivan Týle (ODS).

Bleskovou povodeň na Novojičínsku v noci 24. června nepřežilo osm lidí, divoká voda způsobila škody přes tři miliardy korun, statici rozhodli o demolici desítek domů.