Po pondělní bezbrankové remíze s Bohemians 1905 dokázali svěřenci kouče Miroslava Beránka naplno bodovat s nejlepším českým týmem z posledních dvou sezon a po dvou kolech mají na kontě čtyři body. Brňané zasáhli svého soka dvěma údery v úvodu a ve zbývajícím čase se věnovali hlídání náskoku. "Rozhodla Marečkova střela z třiceti metrů do tyče, která se odrazila k našemu hráči, a ten se nemýlil," poznamenal brněnský útočník Tomáš Došek.

Sám přidal pojistku pět minut po zásahu Rabušice. Došek mohl děkovat za 68. ligový zásah obránci Dřížďalovi, který zastavil akci Slavie u vlastní šestnáctky a založil klíčovou akci, a především záložníkovi Lirovi. Šikovný Brazilec přesprintoval Krajčíka a ještě přesně našel rozběhnutého spoluhráče, jenž podruhé překonal brankáře Hanuše. "Lira mi dal geniální nahrávku. Spadlo mi to přímo před nohu. Kdyby to tak dělal častěji, bylo by to fajn," řekl Došek.

Zápas se hrál v obrovském vedru. Došek přiznal, že mu ve výhni velmi brzy ubývaly síly. A to i přesto, že sudí Franěk po půlhodině zastavil hru a dovolil oběma týmům krátké občerstvení. "Měl jsem toho dost po deseti minutách. Naši obránci nakopávali balon dopředu, pádil jsem za ním, ale zkusil jsem to jednou dvakrát, potom se to už nedalo. Teď musím vylepšit pitný režim. Tekutiny budu doplňovat nealkoholickým pivem," usmíval se Došek.

Zatímco domácí celek po utkání mohl se svými fanoušky dlouze slavit, Pražané opouštěli trávník se sklopenými hlavami. Po remízách s Mladou Boleslaví i ve třetím předkole Ligy mistrů na hřišti moldavského Šeriffu Tiraspol tentokrát vyšli zcela naprázdno a hned v úvodu sezony rozdali pět ligových bodů. "Řekneme si, že zkusíme Brno napadat, aby udělalo chybu, a sami dostaneme dva hloupé góly z prvních dvou střel. Domácí potom hráli chytře, zatáhli se a čekali," popisoval jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů Jaroslav Černý.

"Když za chvíli prohráváte 0:2, tak je skoro hotovo. Měli jsme sice pár střel, ale byly většinou zblokované. Teď je to tak, že na nás padne všechno. Musíme se nějak rozmotat a ve středu předvést úplně jiný výkon. Pokud nám to nepůjde fotbalově, musíme to zlomit bojovností," díval se Černý už směrem k odvetě s Tiraspolem.