Hned tři góly zaznamenala útočná dvojice Pecka - Kulič. Obávané duo společně ničilo obrany soupeřů už v sezoně 2006/07, nyní se po letech znovu sešlo na trávníku. "Spolupráce klapala velmi dobře, na hřišti si rozumíme. Dnes jsme vstřelili tři branky, porazili jsme v loňské sezoně třetí tým tabulky 4:1, takže úplná paráda," liboval si krátce po utkání Marek Kulič.

Středočeši tak oplatili Liberci porážku z jarní části uplynulého ročníku Gambrinus ligy. Tehdy podlehli soupeři na domácím trávníku právě 1:4. "Vrátili jsme jim prohru i s úroky. Před utkáním jsme si na to vzpomněli. Vyšlo to, vyhráli jsme 4:1. Zkusili jsme na ně vletět. Ve druhém případě dorazil Ivo Táborský obránce, šli jsme pak dva na jednoho a se štěstím dali na 2:0. Byla to tedy i taktika," radoval se útočník Mladé Boleslavi.

Kuriózní gól vstřelil pět minut před koncem první půle Václav Procházka. Jeho rána z dálky propadla Zlámalovi mezi nohama. "Byla to střela z velké dálky, která mi moc nesedla. Trochu zaplavala, šla doprostřed brány a propadla brankáři pod nohama," popisoval gólový moment mladoboleslavský fotbalista.