„Nebylo to jednoduché, ve 25. minutě přijít o stopera, to je složitá situace,“ okomentoval vyloučení kapverdského obránce Fernanda Nevese defenzivní záložník Tomáš Marek. Po spoluhráčově odchodu do šaten se zasunul do obrany a pomohl týmu udržet v defenzivě čisté konto.

„Ale hráli jsme i v deseti lidech aktivně dopředu,“ upozornil Marek. „Měli jsme šance, ale i Sigma. Ta měla asi výraznější, ale myslím, že jsme si bod za remízu určitě zasloužili. Všichni v tom vedru udělali pro úspěšný výsledek maximum,“ zdůraznil.

Druhý ligový zápas Baníku Ostrava, druhé vyloučení. Pramení to z bojovnějšího a agresivnějšího stylu Baníku? „To bych neřekl. Spíš si myslím, že ani jedno vyloučení nebylo správné. Vím, že už rozhodčí můžeme kritizovat, ale raději si to nechám pro sebe. Oba udělali chyby,“ přidal Marek.

Hodně emotivní zápas proti Baníku sehrál domácí záložník Rudolf Otepka, který do Sigmy přestoupil v létě právě z Ostravy. „Já to až tak neprožíval, snažil jsem se soustředit na zápas,“ podotkl. Fanoušci ho přivítali transparentem „Žoldáku, Otepko - hubero kororo,“ tedy zaklínadlem z televizního seriálu Rumburak. „Toho jsem si nevšiml,“ odsekl Otepka. Příznivci Baníku pak přidali i pár sprostých chorálů na záložníkovu adresu. Toho už si všimnout musel. „Ať si skandují, co chtějí, já mám na Baník dobré vzpomínky,“ uzavřel zkušený borec.