Oba trenéři provedli oproti prvnímu ligovému kolu změny v sestavě. Od první minuty vyběhl v mladoboleslavském dresu na trávník útočník Luboš Pecka a dal o sobě pořádně vědět. První vážnější příležitost si ale před téměř pětitisícovou návštěvou vytvořili hosté. Nezmar našel centrem z pravé strany v pokutovém území nejlepšího střelce uplynulého ročníku Gambrinus ligy Andreje Keriče. Chorvatský forvard měl dostatek času míč zpracovat, s jeho následnou střelou pravačkou si však Vorel poradil.

V 18. minutě o sobě dali poprvé vědět domácí. Sylvestreho dělovka minula svůj cíl jen o kousek. V 19. minutě však našel přesný Sylvestreho pas hlavu Luboše Pecky, který poprvé rozradostnil mladoboleslavské fanoušky. O dvě minuty později chyboval v rozehrávce chorvatský obránce ve službách Liberce Renato Kelič, Táborský rychle posunul míč doleva a Pecka levačkou s pomocí Holeňákovy teče dopravil míč do sítě podruhé.

Ve 26. minutě to mohlo být už o tři branky, Táborský přihrál Mendymu a jeho bomba z hranice pokutového území jen těsně minula tři tyče. Třetí trefy se ovšem Středočeši přece jen dočkali. Ve 36. minutě zapomněli Liberečtí na Marka Kuliče, který pohotovou ranou upravil na 3:0. Uhrinovi svěřenci byli při chuti a skóre ještě navýšili. Pět minut před pauzou vypálil z dálky Procházka a gólmanu Zlámalovi propadl míč pod tělem do branky. Krátce před přestávkou se čestného úspěchu dočkal i Slovan. Přímý volný kop Janů usměrnil hlavou za Vorlova záda útočník Jan Nezmar.

Liberečtí se ve druhém dějství snažili skóre zkorigovat. Zkraje druhé půle přišel na trávník obránce Gebre Selassie a záložník Dočkal, který v 73. minutě protáhl jedovkou Vorla v brance. Mladoboleslavští si poté už jistili svůj náskok a tříbodový zisk. Závěr duelu se tak dohrál za skandovaného potlesku domácích příznivců.