Lobkowicz se v Plzni utká například s Václavem Votavou z ČSSD, Jiřím Pospíšilem z ODS nebo Karlem Šidlem z KSČM.

Lídr plzeňské kandidátky není ovšem ve vrcholné politice nováčkem. Poslanecký mandát vykonával za KDU-ČSL už dvakrát, a to po volbách v roce 1998, kdy byl členem zemědělského výboru a výboru pro evropskou integraci, a od roku 2002.

Kandidatura do Poslanecké sněmovny v roce 2006 mu ale už nevyšla. Stejně jako dva pokusy ve volbách senátních.

Zkušenosti získal Lobkowicz během své politické kariéry i z komunální úrovně. V obecních volbách v roce 1994 byl zvolen do zastupitelstva města Plzně, členem zastupitelstva města Plzně se stal i po komunálních volbách v roce 1998.

Lobkowicz se narodil v roce 1942 v Plzni. Z kádrových důvodů měl omezené studijní možnosti, vyučil se tedy televizním opravářem a pracoval v televizní službě v Plzni. Od roku 1968 žil v Mnichově, kde vystudoval elektrotechniku na tamní Technické univerzitě. Následně pracoval pro společnost Siemens. V polistopadových restitucích mu byl vrácen rodinný majetek v Křimicích, na kterém hospodaří. Do Česka se trvale vrátil v roce 1993. Podniká v zemědělství a potravinářství.

Lobkowicz je ženatý a má tři děti. Jeho nejstarší syn Vladimír se podílí na vedení rodinné firmy. Syn Jaroslav vstoupil do řádu a studuje v Římě. Nejmladší syn Filip nyní studuje v Paříži.