První plánovaná cesta po obcích Posázaví a Benešovska se uskuteční v úterý z Ondřejova do Týnce nad Sázavou, další pak 20., 21., 27. a 28. srpna na Mělnicku a Rakovnicku.

"Nechceme překážet, ale pomáhat. Tam kde na to nemáme vliv, alespoň ukázat cestu nebo zprostředkovat informace," uvádí otec myšlenky cyklistického putování Petr Bendl. Smyslem akce je podle něj upozornit na význam menších obcí pro rozvoj regionu, přispět k rozvoji domácího cestovního ruchu a prezentovat středočeské obce jako atraktivní místa pro výlety i pro bydlení.

Na první z plánovaných putování bude v podvečer od 16.30 navazovat setkání s podnikateli, starosty obcí a měst a lidmi aktivními v oblasti cestovního ruchu na Městském úřadu v Týnci nad Sázavou. Večer od 18.00 se pak na týneckém tábořišti uskuteční rodinný turnaj v pétanque družstev z řad místních spolků, sdružení, vodáků a příchozích.

Nebudou chybět zábavné atrakce pro děti. K poslechu zahraje poberounská hudební skupina Třehusk.

Do volební kampaně se v prvním srpnovém týdnu pustí i předseda strany Mirek Topolánek (ODS). V pondělí 3. srpna ve 14 hodin slavnostně otevře svou informační kancelář v Brně, a to v Galerii Orlí. Topolánek do podzimních předčasných voleb totiž kandiduje jako lídr jihomoravské kandidátky.