Bohumínské letní kino provozuje městská společnost K3, která se stará i o kamenné kino, knihovnu a téměř o veškeré kulturní dění ve městě. "Kino má po rekonstrukci kapacitu až 700 míst. Místo plastových sedaček jsou dřevěné lavice, promítací kabina má nové vybavení a filmy diváci sledují od května do konce srpna na novém plátně filmy za vstupné 65 až 80 korun. Areál letního kina využíváme i pro nejrůznější městské akce. Například v půlce srpna zde budou pivní slavnosti," uvedla mluvčí.

Letní kino v Orlové začalo sezonu třetí květnový víkend Dny města Orlové. Na hlavní hvězdy programu bývá v kině na okraji orlovského lesoparku i více než 1000 lidí. Tolik si může sednout až do září a dívat se v pátek, sobotu a neděli na film za 70 korun vstupného. "Průměrná návštěva letos je kolem 40 lidí. V pátek bylo nádherné počasí a přišlo 95 návštěvníků. Ve městě žije hodně nezaměstnaných, a ti každou korunu obracejí. Na provoz letního kina z roku 1966 i kina Vesmír, které bylo postaveno v sedmdesátých letech, přispívá orlovská radnice ze svého rozpočtu," sdělil agentuře Mediafax Václav Přeček, zástupce společnosti Astra Cinema, jež obě kina provozuje.

Městské kulturní středisko provozuje Letní kino v Havířově se 600 místy, nedaleko centra na nábřeží řeky Lučiny. Areál byl dříve využíván i k oslavám Dne horníků, nyní se tam pořádá hudební festival Inkubátor.

Letní kino v Karviné s kapacitou 1820 diváků promítá od června do konce srpna vždy od čtvrtka až do neděle, ale návštěvnost není vysoká. "Amfiteátr chceme zachovat, máme projekt pro Evropu a počítáme s dotací, samozřejmě že to pak bude zase centrum zábavy, bude tam divadlo, kino, víceúčelové prostory a hlavně lepší technika i zázemí. Takže letní promítání je tak trochu nostalgicko-romantický luxus, ale má své příznivce a chceme je zachovat. Ještě v roce 1992 byla návštěvnost letního kina 16 134 diváků za sezonu. Tehdy se promítalo denně už od května a vstupné bylo v průměru 13 korun. Průměrná návštěvnost za poslední tři roky je jen něco přes 750 diváků za sezonu, průměrné vstupné v roce 2008 bylo 71 korun. Amfiteátr ale slouží i jiným akcím. Jsou to například Dny Karviné, Romský festival, divadelní festival a akce v nájmu, jako je například Den horníků," řekla karvinská mluvčí Šárka Swiderová.