"Záleží samozřejmě na počasí a na filmu, který hrajeme, ale navštíví nás na jedno představení i pětistovka lidí. Loňský rekord, kdy na Bathory přišlo na jedno představení více než 600 diváků, se nám letos zatím nepodařilo překonat," řekl Kotěšovec. "Nejlepší návštěvnost měla letos Doba ledová 3 a také Hannah Montana i Andělé a démoni, naopak moc lidí nechodí v létě do kina na akčnější filmy. V průměru chodí přes stovku lidí na představení, kapacita klatovského letního kina je 800 míst," uvedl Kotěšovec.

"Hrajeme v letním kině už od června, ale počítáme, že příští rok budeme hrát denně jen v červenci a v srpnu, případně některé dny i v září. Naopak počítáme s tím, že některé filmy budeme hrát v letních měsících i v kině Šumava," informoval Kotěšovec. "Rád bych se pokusil získat peníze na zastřešení letního kina, mohly by se tam kromě promítání filmů pořádat i jiné akce," dodal provozovatel klatovských kin Karel Kotěšovec.

Dobře si letos vede i přes nepřízeň počasí také letní kino v Hrádku u Rokycan. "Na film Líbáš jako bůh přišlo 300 diváků, film Vévodkyně běžel, když pršelo, a přesto přišlo 96 diváků. Slušnou účast měl i film Kdopak by se vlka bál. Samozřejmě, že jsem letos promítal také jen pro 25 diváků," řekl Gabriel Bogdan z hrádeckého letního kina, kde se hraje každou středu, pátek i v sobotu. V programu na srpen jsou filmy Doba ledová 3, Na odstřel, Dvojí hra nebo Noc v muzeu 2.