V sobotu vpodvečer asi po 10 minutách letu se muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byly cítit náznaky spáleného elektrozařízení. Dým ale nikdo nepozoroval," řekla agentuře mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní nastal zkrat zařízení na jednom z počítačů.

"Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," uvedla již v sobotu Hejsková. Oprava ale byla delší. Podle nedělního vyjádření Hejskové musely být vyměněny poškozené součástky, a proto oprava trvala déle.

“Z hlediska bezpečnosti letu nešlo o závažnou závadu,” prohlásila Hejsková. “Všechny systémy jsou vícenásobně zálohovány,” dodala. V Larnace dostali cestující ze zpožděného letu poukázku na občerstvení a měli možnost ubytovat se v hotelu, kde pro ně byla připravena večeře.

Na palubě bylo v době závady 140 cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn. Jen něco přes 90 pasažérů se však tímtéž letadlem vydalo do Prahy. „Někteří cestující se kapacitně vešli do jiného pravidelného letu ČSA, který letěl pozdě v noci, a někteří, kteří spěchali, odletěli dalšími letadly,“ uzavřela Hejsková.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.