Například filmové projekce letního kina Rozkoš v autokempu u České Skalice navštěvuje letos maximálně kolem 10 až 15 lidí. „Je to tragédie, často se sotva hraje,“ řekla pokladní kina, jehož kapacita je kolem 500 lidí.

Jen o málo lépe je na tom letní kino Širák v Hradci Králové s kapacitou kolem 600 lidí. „V deštivém počasí chodí jen zhruba 30 lidí, v červnu jsme dokonce kvůli dešti desetkrát nepromítali,“ řekla vedoucí letního kina Širák Júlia Špalková. Dodala, že návštěvnost skutečně ovlivňuje jen počasí, kino promítá i kvalitní art filmy, o které je jinak velký zájem. Vedení kina nově zavedlo možnost úschovy bicyklů a také půjčovnu dek a deštníků. „Snažíme se vycházet návštěvníkům vstříc,“ uvedla dále Špalková.

Letní kino Konopáč u Heřmanova Městce na Chrudimsku letošní nepřízeň počasí nepocítilo. „Někdy přijde 70 lidí, někdy 30. Záleží spíš na filmu,“ řekla agentuře Mediafax pokladní Anna Černovská. Podle ní se totiž naopak příznivě projevily větší investice do reklamy a distribuce programu. „Také letos promítáme lepší, novější filmy, navíc areál je částečně zastřešený,“ dodala Černovská.