Nehoda se stala u autobusové zastávky nedaleko přechodu pro chodce. "Vyběhl z tmavé postranní ulice přímo přede mě, šlápl jsem na brzdu, ale nešlo s tím nic dělat," řekl policistům asi 40letý řidič. Chodec zůstal po srážce ležet uprostřed silnice na boku se zkrvavenou hlavou. "Volal jsem záchranku, říkali, ať s ním nehýbu, že jsou tu hned. Přijeli asi za dvě minuty," popsal šofér.

"Dusil se krví, doktor mu ji musel odsávat i z obličeje, pak jsem si všiml, že má díru v hlavě," řekl Mediafaxu svědek. Po základním ošetření převezli záchranáři zraněného do nemocnice.

"Jel jsem trochu rychleji než padesátkou, ale ne moc," přiznal policistům řidič. Auto mělo po nárazu rozbité přední sklo a chodci odlétla bota asi dvacet metrů daleko.

Dechová zkouška ukázala, že muž za volantem měl zbytkové množství alkoholu 0,1 promile, při dalším měření hodnota o pětinu klesla. "Dal jsem si k večeři jedno pivo," uvedl šofér. Muži zákona ho odvezli k odběru krve. Nehodu vyšetřuje dopravní policie. Silnice byla kvůli zdokumentování stop více než hodinu uzavřená.