Nejvíce se strážci zákona soustředili především na Pohořelice a kemp ATC Merkur u Pasohlávek. „Po domluvě se zástupci města se celé opatření vyvíjelo nejen na rušení nočního klidu a veřejného pořádku, ale zejména na kontrolu mládeže, které by neměl být podáván alkohol až do 18 let,“ vysvětlila zaměření akce mluvčí.

Hlídky se nejprve vydaly na kontroly v kempu a posléze kompletně uzavřely Pohořelice. Dechové zkoušce se tak nemohl vyhnout prakticky žádný řidič projíždějící tímto městem. Výsledek akce je poměrně tristní. Během noci byl alkohol zjištěn u 15 mladistvých, šestnáctiletý mladík měl v těle 0,98 promile. Navíc jeden z řidičů nadýchal téměř dvě promile, další jel bez řidičského oprávnění.

„Kromě toho jsme zjistili i drobné přestupky v dopravě, které jsme vyřešili blokovou pokutou,“ uvedla mluvčí. Podle ní policisté nechtěli rekreantům znepříjemňovat pobyt, ale předejít nepříjemnostem způsobeným požitím alkoholu mladými lidmi. Před dvěma týdny právě v kontrolovaném kempu pětadvacetiletý opilý muž skočil ze šlapadla do vody a utonul.