V minulosti se podílela na tvorbě zákona o registrovaném partnerství, je rovněž předkladatelkou zákona, který omezoval reklamu na alkoholické nápoje v rozhlasovém a televizním vysílání v době od šesti do 22 hodin.

Před třemi lety byla pranýřována médii za to, že svého otce Karla dosadila na pozici svého poslaneckého asistenta.

Letos kandidovala do Evropského parlamentu, europoslankyní se však nakonec nestala, na kandidátce jí totiž připadlo až šesté místo.

Konečná, která stojí v čele komunistické kandidátky v jednom z moravských regionů, se po maturitě na novojičínském gymnáziu, vydala do jihomoravské metropole. Na tamní Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity byla v roce 1999 přijata ke studiu oboru Národní hospodářství se specializací na hospodářskou politiku, studium však neukončila. Vysokoškolská studia ale nevzdala, neboť v roce 2001 přechází v rámci fakulty na kombinované studium, původní obor tak zaměnila za obor veřejná ekonomie a správa. Bakalářský titul získala v roce 2003, kdy už rok usedala do lavic Poslanecké sněmovny, do které ji vynesly volby, které se konaly o rok dříve. KSČM ji delegovalo na pozici stínové ministryně pro resort životní prostředí a průřezový resort mládež.

V mezidobí se věnovala studiu pražské Vysoké škole finanční a správní, který úspěšně zakončila, a od letošního roku tak může před svým jménem uvádět titul inženýr.

Ve volném čase se věnuje svým zálibám, mezi které řadí především divadlo, hudbu a výtvarné umění.