Minulý víkend Patrik Berger strávil v Mnichově na vyšetřeních svého bolavého kolena u německého specialisty Müllera-Wohlfahrta, který pečuje mj. o fotbalisty Bayernu Mnichov a řadu známých sportovců. V úterý proti Panathinaikos nenastoupil, ale v pátek hrál naplno.

"Řekl mi, že s tím můžu hrát fotbal klidně dál a záleží hlavně na tom, jak se budu cítit. To koleno bylo několikrát operované a je mi pětatřicet, takže to nemůže být ideální. Křížový vaz mi prý visí na vlásku, ale drží. Menisky už nemám. Dneska jsem odehrál po týdenním klidu a dvou trénincích celých 90 minut a cítím se dobře. Je tu samozřejmě možnost to koleno operovat, ale to už já nechci," prohlásil v pátek večer na Letné Patrik Berger.

Po chvíli přemýšlení dodal. "Prostě s tím budu hrát tak dlouho, jak to půjde. Až koleno nebude chtít, tak prostě skončím. Na další operaci už jít nechci. Byla by to záležitost dalších osmi měsíců. To koleno zaplatilo svoji daň fotbalu. Doktor Müller-Wohlfahrt mi řekl, že s takovým kolenem hraje spousta hráčů. Nebolí to, ale člověk prostě cítí, že to není ono. Uvidíme," dodal Patrik Berger.