Mobyho špatné kritiky v českém tisku na jeho novou desku neznepokojují. „Nečtu kritiky, ale naštěstí v jiných novinách byly na moji desku dobré recenze. Existuje hodně novinářů, kteří mě nemají rádi. Musím se samozřejmě smířit s tím, že mě všichni nemají rádi,“ řekl Moby.

„Děláme několik typů show. Některé jsou pro velké festivaly a některé se hodí do malého prostoru. Dnes večer to bude festivalové, zahraji asi čtyři nebo pět skladeb z nové desky, ale moje show bude hlavně plná hitů,“ uvedl Moby.

Zpěvák Prahu navštívil poprvé v roce 1992. „Celkem jsem v Praze byl asi desetkrát nebo dvanáctkrát. Praha je krásné a magické město, proto tady žije tolik Američanů.“

„Je hodně míst, která mám rád. Kdybych všechny měl jmenovat, byl bych hodně dlouho. Ale místa, která opravdu miluji je Hongkong nebo Nový Zéland,“ uvedl zpěvák.

Moby o své nové desce hovoří se slovy: „Je taková lidská, dýchá a je melancholická. Chtěl jsem udělat něco cosi zranitelnějšího a něco takového s pokorou. Není pro masové publikum. Udělal jsem ji ve své ložnici a doufám, že hodně lidí si jí bude ve svých ložnicích chtít poslechnout.

Na koncert, který v České republice Moby odehrál a nemůže na něj zapomenout, proběhl v roce 1999. „Byl jsem dost nemocný, měl jsem chřipku, vysokou horečku a na pódiu jsme měli technické problémy,“ vzpomíná Moby.

„V současné době vzniká hodně taneční muziky. Dříve bylo obtížnější něco složit, ale teď k tomu potřebujete akorát počítat,“ uvedl Moby.

Mobyho fanoušci si myslí, že jeho hudba je ideální k tělesnému styku. Moby s tím však moc nesouhlasil. „Já nevím, sex jsem neměl 15 let,“ vtipkoval zpěvák. Zároveň podotkl, že jeho dřívější alba možná byla k sexu vhodná, ale v roce 1996 jsem natočil album Animal Rights, což je velmi temná deska a myslím, že by se hodila akorát k sexu ve vězení,“ vtipkoval Moby.