Na Sázavafestu si Filipová zahrála v roce 2007. „Na Sázavafestu jsem poprvé hrála před třemi lety s muzikanty od Jany Kirschner. Tady je to výborně zorganizované, vždy pódium přitáhne ty posluchače, které jsou na koncert svého oblíbeného interpreta. Je tady čas na zvukovou zkoušku, což je výborné,“ řekla Filipová.

V programu letošního Sázavafestu ji samozřejmě zaujalo vystoupení Mobyho. „Mám ráda Dana Bártu, se kterým se dobře znám. Sunshine nebo J.A.R. jsou také moji oblíbenci,“ uvedla zpěvačka, která se dva dny před svým koncertem vrátila z dovolené v Kanadě.

„Festivaly obecně mám ráda. Každý má nějaké své kouzlou. Ty menší mají intimní atmosféru, ale u těch větších velmi záleží na organizátorovi a na podmínkách, které účinkujícím nabídne,“ řekla zpěvačka.

Filipová v současné době připravuje novou desku s orchestrem. „Bude to klasika, která mi dá určitě zabrat, a proto vyjde asi až na Vánoce příštího roku,“ přiblížila přípravu desky Filipová, která na klasickou kytaru hraji již od devíti let a v současné době se začala učit hrát na elektrickou kytaru.